Pomysłowy biedak w bibliotece

2 grudnia 2015 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce grupa sceniczna „To i Owo” bawiła uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych. Seniorzy przedstawili bajkę tatarską pt. „Pomysłowy biedak” a młodzież nagrodziła ich gromkimi brawami.

Pomysł na bajkę tatarską pojawił się, gdy seniorzy przygotowywali projekt w ramach Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach. To bajka o tym, jak radzić sobie w życiu. Nie jest skierowana do dzieci, ale do dorosłego odbiorcy. W sokólskiej bibliotece bajka wystawiana była po raz pierwszy. Wcześniej grupa odwiedzała ośrodki w powiecie – byli w Dąbrowie, Krynkach i Szudziałowie.

Grupa „To i Owo” działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku kilka dobrych lat. Założycielką „To i Owo” była Olimpia Gremza, obecnie prowadzi ją Alicja Tkaczuk. Grupę tworzy osiem osób: Alicja Tkaczuk – prowadząca, Zofia Filipowicz, Barbara Rudzka, Barbara Olechno, Grażyna Malinowska, Jadwiga Kułak, Tadeusz Dziedziul i Józia Kamińska. Gościnnie występuje i pomaga Katarzyna Bułkowska z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

(KB), zdjęcia: sokolka.tv


Zobacz również

Skip to content