Będzie pociąg jak będą pieniądze

Przedstawiciele lokalnych samorządów spotkali się we wtorek 2 czerwca z kierownictwem Przewozów Regionalnych, aby rozmawiać o możliwości uruchomienia dodatkowego pociągu na trasie Białystok – Suwałki. Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

Zebranych powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która przypomniała, że samorząd województwa podlaskiego przeznaczy w 2016 roku ze środków własnych na dofinansowanie regionalnych przewozów kolejowych 18,5 mln zł.
– Na trasie Białystok – Suwałki brakuje pociągu weekendowego – powiedziała Anna Cieśluk z Przewozów Regionalnych. Uruchomienie dodatkowego pociągu, który kursowałby w soboty i niedziele, wiąże się ze sporymi kosztami. Wielkość rekompensaty z tego tytułu to 527.089 zł. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zadeklarował pokryć 30 proc. tej kwoty, czyli 158.126 zł. Pozostałe koszta miałyby pokryć samorządy lokalne Suwałk, Augustowa, Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Sokółki i Czarnej Białostockiej. Rozmowy na ten temat wciąż są prowadzone.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content