Białoruska firma chce inwestować w Sokółce

W czwartek 16 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyło się spotkanie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz zastępcy Burmistrza Antoniego Stefanowicza z prezesem firmy MTZ Belarus Traktor Sp. z o.o. Alexandrem Kabzarovem.

– W tej chwili w naszej siedzibie zatrudniamy dziewięć osób. Ciągle szukamy wykwalifikowanych pracowników i chcemy się rozbudowywać – powiedział Alexandr Kabzarov.

– Cieszę się, że zamierzają u nas inwestować firmy zza wschodniej granicy. Tym bardziej, że szykujemy się do utworzenia w Sokółce podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie przedsiębiorcy będą mogli liczyć na spore ulgi podatkowe. Zachęcam Państwa firmę do nawiązania współpracy z naszymi przedsiębiorcami – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Mińska Fabryka Traktorów (MTZ) istnieje od 1946 roku. Obecnie producent zatrudnia ponad 22 tysiące ludzi i ma oficjalne przedstawicielstwa w kilkudziesięciu krajach na świecie. Dzisiaj to nie tylko największy producent maszyn rolniczych we wschodniej Europie, ale i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ciągników na świecie.

Firma MTZ Belarus Traktor Sp. z o.o. została zarejestrowana 10 lipca 2014 roku jako wyłączny importer ciągników rolniczych produkcji MTZ na terytorium Polski. W Sokółce siedziba tejże firmy mieści się przy ul. Kresowej.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content