Kolarze ścigali się w maratonie

Zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego Mariusz Nadany i Jakub Mozolewski ścigali się na Poland Bike Maraton. To zimowy cykl trzech maratonów, którego ostatnia z edycji odbyła się w zeszły weekend Kobyłce w województwie mazowieckim.

Poland Bike Maraton 2017

Jakub Mozolewski podczas dwóch pierwszych edycji zawodów rywalizował na 16-kiloemtrowej trasie. 12 lutego 2017 r. w Markach zajął 2. miejsce w kategorii. Tydzień później w Nieporęcie również sięgnął po srebrny krążek.

Podczas ostatnich zawodów, które odbyły się w zeszły weekend w Kobyłce dwóch zawodników SKK Sokół rywalizowało tym razem na 30-kilometrowej trasie. Najwyżej uplasował się Jakub Mozolewski, który w klasyfikacji Open zajął 21. miejsce. W swojej kategorii wiekowej sięgnął zaś po srebrny krążek. Na 39. miejscu w klasyfikacji Open był zaś Mariusz Nadany. W swojej kategorii uplasował się na 8. pozycji.

To jedne z pierwszych zawodów kolarskich w tym roku, w których biorą udział zawodnicy z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół. Po zimowych okresie budowania bazy wytrzymałościowej, przyszedł czas na nieco bardziej wymagające treningi z wyższą intensywnością. Świetnie wpisują się w to zimowe maratony, które stanowią element przygotowania kolarzy do wymagającego sezonu.

Najbliższe zmagania, w których wezmą udział sokólscy kolarze to pierwsze edycja Maratonów Kresowych, która odbędzie się 2 kwietnia 2017 r. w Białymstoku.