Wyniki konkursu plastycznego ph. “Kartka dla Szymborskiej”

Jedną z patronek Roku 2023, decyzją Senatu, została Wisława Szymborska. W tym roku przypadła również setna rocznica urodzin noblistki. Chcąc włączyć się w obchody Filia Biblioteczna Nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych ph. “Kartka dla Szymborskiej”.

Konkurs polegał on na stworzeniu kartki urodzinowej dla Wisławy Szymborskiej i był doskonałą okazją, by bliżej poznać twórczość oraz uczcić pamięć jednej z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polskich poetek.

Zdjęcie laureatów11 października w siedzibie filii odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Na konkursu wpłynęły 33 prace ze szkół: SP nr 1 w Sokółce, SP nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Geniuszach i Szkoły Podstawowej w Boguszach.

Laureatami zostali:

I miejsce Natalia Pietrołaj
II miejsce Oskar Sawko
III Maria Andrukiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Ignacy Borys, Jakub Szyszko, Alicja Raczkowska, Adela Prokopczyk, Lilianna Stojak i Szymon Kozłowski. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy! Pomysłowość prac i twórcze podejście do tematu przyszły nasze najśmielsze oczekiwania. Specjalne podziękowanie składamy współorganizatorowi konkursu – Pani Elżbiecie Adamowicz i Księgarni A KUKU za ufundowanie wspaniałych nagród dla laureatów.

(EK) Filia Biblioteczna nr 2


Zobacz również

Skip to content