Jakim domem okazała się Puszcza Knyszyńska?

Jakim domem okazała się Puszcza Knyszyńska? Na pewno dającym ukojenie po ciężkim dniu poza nim/nią, przytulnym, ciepłym i bezpiecznym, pełnym zaskakujących zakamarków i na nowo odkrytych starych kątów, pięknym w swej prostocie, gdzie każdy czuje się u siebie.

Tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy w projekcie “Las naszym domem” prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Polankach “Polaneczki”, gdzie na nowo odkrywano dom jakim jest Puszcza Knyszyńska.

Mapa

Pomogli w tym ludzie od lat z nią związani:

  • Paweł Średziński historyk, ekolog, miłośnika Puszczy Knyszyńskiej i gapiszonów ale też bobrów, natury i Jarząbka, który zdaniem Pawła Średzińskiego zasługuje na miano “Króla Puszczy Knyszyńskiej”.
  • Wojciech Rudnik – leśnik z pasją, edukator leśny w Nadleśnictwie Czarna Białostocka w jednej z najstarszych w naszym kraju wyłuszczarni nasion, która w nasiona drzew zasila trzy siostrzane puszcze.

Dzięki licznym spacerom powstała sentymentalna mapa, dzięki której już nikt nie zgubi się na szlaku “Jesionowa kąpiel”, na który serdecznie zapraszamy.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”.

Koordynacja Sylwia Nowakowska


Zobacz również

Skip to content