Muzeum Gier i Elektroniki Retro w Sokółce

Już wkrótce rozpocznie swoją działalność Sokólskie Muzeum Gier i Elektroniki Retro. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w województwie podlaskim!

W czwartek 27 kwietnia 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę ze Stowarzyszeniem „Sokólscy Retro Maniacy” na realizację projektu „Nowa pasja, nowy start” w ramach otwartego konkursu ofert na wpieranie zadań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii w 2023 roku. Kwota dofinansowania to 9 tysięcy złotych. Przy podpisaniu umowy obecni byli: Zastępcy Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk i Adam Juchnik, a także reprezentujący Stowarzyszenie „Sokólscy Retro Maniacy” Dariusz Kucharewicz i Robert Dzienisowicz.

W ramach projektu powstanie pierwsze w naszym województwie Sokólskie Muzeum Gier i Elektroniki Retro. Jego siedziba zostanie zlokalizowana w kamienicy przy ul. Białostockiej 11/1. Organizowana będzie tam wystawa sprzętu retro oraz zajęcia dydaktyczne i rozwojowe o tematyce sprzętu retro. Planowana jest również organizacja Sokólskiego Turnieju Gier.

(JK) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content