W Przedszkolu nr 5 obchodzono Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu obchodzony jest na całym świecie 2 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia.

W Przedszkolu nr 5 w Sokółce Dzień Autyzmu obchodzony był 4 kwietnia 2023 roku. Kolor niebieski jest symbolem tego dnia, dlatego wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola ubrali się w tym kolorze.

Zdjęcie grupowe

W tematykę obchodów Światowego Dnia Autyzmu dzieci wprowadzone zostały przez nauczycielki, które wytłumaczyły, dlaczego wszyscy poproszeni zostali o założenie niebieskich ubrań. Przedszkolaki dowiedziały się, że osoby z autyzmem inaczej odczuwają i postrzegają świat. Jednak należy pamiętać, ze wszyscy jesteśmy różni ale równie ważni. Nauczycieli z przedszkola przygotowały krótki występ pt. „Urodziny Klary”, dzięki któremu w sposób przystępny dzieciom ukazały, jak dzieci z autyzmem postrzegają otaczający świat. Dzieci były zaangażowane w występ, brały w nim udział, odpowiadały na zadawane pytania. Miały możliwość dotknięcia różnych faktur (miękkiej i chropowatej) i ocenienia, która z nim jest dla nich przyjemniejsza.

Dzięki występowi dzieci mogły na chwilę przenieść się do świata osób z autyzmem i spróbować zrozumieć ich odczucia. Przedszkolakom podobało się krótkie przedstawienie, co okazali gromkimi brawami.

(AD) Przedszkole nr 5


Zobacz również

Skip to content