Zwycięstwo Nikoli Glinieckiej w kolarskich zawodach MTB

23 kwietnia 2023 r. wystartowała pierwsza seria Pucharu Polski MTB XCO w Ogrodniczkach w Gminie Supraśl. Jest to olimpijska odmiana kolarstwa charakteryzująca się wieloma elementami technicznymi i stromymi odcinkami trasy.

Zwycięstwo w wspaniałym stylu odniosła zawodniczka Sokólskiego Klubu Kolarskiego SOKÓŁ Nikola Gliniecka która na mecie skomentowała: -Mogę śmiało powiedzieć że jest to mój wyścig domowy. Z trasą zapoznałam się badzo dobrze a cennych wskazówek udzielił mi Piotr Kryński który zna tę trasę jak własną kieszeń. W dzień wyścigu dopisała pogoda, było bardzo ciepło co w połączeniu z interwałowym charakterem trasy dało mi idealne warunki do ścigania. Na starcie ustawiły się wszystkie najmocniejsze juniorki młodsze w kraju. Do przejechania miałyśmy trzy okrążenia. Start miałam perfekcyjny „jak rakieta” na rundę wjechałam jako pierwsza i tak już do mety nie oddałam prowadzenia ,powiększając tym samym przewagę czasową nad goniącymi mnie zawodniczkami. W wyścigu wystartowali również moi koledzy klubowi : kat. junior młodszy Jan Kaźmierowski msc: 30 , kat. młodzik Fiedorowicz Jakub msc: 25 oraz kat. amator Mozolewski Jakub msc: 8.

Należy dodać, że Nikola została powołana do kadry narodowej juniorek młodszych MTB i uda się na akcję szkoleniową kadry, która odbędzie się w dniach 27-30.04.2023r i obejmuje start w zawodach UCI C1 Puchar Czech MTB XCO Mesto Touskov. Pozostali zawodnicy szykują się na zawody Wyscigu Pokoju w Grodzisku Mazowieckim, Mistrzostwa Województwa w Kuleszach Kościelnych i później Maraton MTB w Tykocinie.

SKK Sokół


Zobacz również

Skip to content