Seniorzy spotkali się z samorządowcami

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła w obchodach Dnia Seniora, który zorganizowano w sobotę 22 października 2022 roku w sokólskiej sali „Lira”.

Czesław Sańko z prezentem

Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku i wzajemnych podziękowań za to, co udało się zrobić na rzecz środowiska seniorów.
Funkcję Przewodniczącego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokółce pełni obecnie Czesław Sańko.
– Kiedy rok temu spotkaliśmy się na podobnej uroczystości, naszemu związkowi przewodził Henryk Cudnik. Kilka dni później dowiedzieliśmy się o nagłej śmierci Pana Henryka. Była to bardzo zasłużona postać dla Sokółki. Uczcimy jego pamięć minutą ciszy – poprosił Czesław Sańko.

W dalszej części swojego przemówienia, Przewodniczący ZERiI podkreślił, jak ważna jest współpraca seniorów z lokalnymi samorządami. – Jestem dumna, że w naszej gminie prężnie działa Rada Seniorów. Macie ciekawe pomysły, a swoją kreatywnością zarażacie innych. Dziękuję Wam za to – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz wręczyła seniorom słodki upominek.

Głos zabrali również inni obecni na sali samorządowcy: Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska, Wójt Korycina Mirosław Lech oraz Wójt Szudziałowa Tadeusz Tokarewicz. Wszyscy życzyli seniorom dużo zdrowia, pozytywnej energii i prawdziwych przyjaciół wokół siebie.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content