Święto ziemniaka w Jedyneczce

18 października 2022 roku w godzinach popołudniowych w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce przedszkolaki wraz z rodzinami oraz pracownicy przedszkola spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Ziemniaka. W tym szczególnym dniu, mimo mżystej pogody, wszyscy przybyli we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem na twarzy.

Święto ziemniaka

Ziemniak był głównym bohaterem dnia, więc to jemu były podporządkowane różne zabawy i konkursy. Wszyscy zebrani mogli wykazać się m.in. sprawnością rzutu filcem do taczki, jeżdżeniem w taczce na czas, wykazać się szybkością w wykopkach, zwinnością w noszeniu ziemniaka na łyżce. Na dzieci czekało również wiele kącików zabaw: kącik plastyczny „cuda z ziemniaka”, ziemniaczane kółko i krzyżyk,  ziemniaczane warcaby, nakarm „dzika”, ziemniaczane zbijańce, ziemniaczany slalom, fotobudka – pamiątkowe zdjęcia z Dnia Ziemniaka.

Obowiązkowo, jak przystało na takie święto, nie zabrakło potraw takich jak: placki ziemniaczane, babka ziemniaczana oraz kiełbaska z grilla. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na długo zagości u wszystkich w pamięci. Do zobaczenia za rok…

(EA)


Zobacz również

Skip to content