Wyjątkowe wydarzenie muzyczne

Wspaniały koncert z muzyką Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego pt. Dwóchgłos odbyło się w niedzielę 23 października 2023 roku w sokólskim kinie „Sokół”. Na scenie wystąpili: Michał Pepol – wiolonczela oraz Bartek Wąsik – fortepian.

Koncert odbył się z ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”. To projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. Koncert otworzył pomysłodawca projektu Pan Marcin Rudziński.

Dwóchgłos

Sokólski Ośrodek Kultury dedykował go tym, z którymi współpracuje na co dzień. Chciał wyróżnić swoich: partnerów, przyjaciół, sympatyków, sponsorów, darczyńców, mocodawców. To właśnie od tych osób w dużym stopniu zależy jaka jest kultura w Sokółce. To osoby i instytucje, na które zawsze można liczyć. Za to wsparcie dziękowała dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbara Maj wraz ze wszystkimi pracownikami.

Wśród gości wydarzenia byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Wiceburmistrzowie Adam Kowalczuk oraz Adam Juchnik, radni Rady Miejskiej w Sokółce, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz nauczyciele, przedstawiciele sokólskiego biznesu – właściciele i pracownicy firm, przedstawiciele stowarzyszeń i różnych grup społecznych, stali bywalcy naszych wydarzeń, uczestnicy projektów, sympatycy i przyjaciele.

Bardzo nam było miło gościć przemiłą widownię, jak też wspaniałych artystów, którzy pokazali muzyczne wspólne motywy i wątki Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego oraz ich miłość do polskiej tradycji i kultury.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK
Zdjęcia: Wojtek Panow


Zobacz również

Skip to content