Młodzież wysłuchała wykładu o fake news`ach

24 października 2022 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce przedstawiła, trzem klasom – po jednej z sokólskich szkół średnich, dziennikarza, specjalistę ds. marketingu, webmastera, copywritera: Dominika Sołowieja.

Dominik Sołowiej

Młodzież wysłuchała wykładu wspartego arcyciekawą prezentacją o zjawisku, jakim są “Fake Newsy”. Po krótkim zdefiniowaniu “Fake Newsa”, pan Dominik zaprezentował wiele sposobów – jak zdemaskować dezinformację i gdzie szukać pomocy. Prelekcja toczyła się głównie wokół aktualnych zdarzeń, z którymi od kilku tygodni się osłuchujemy, o których czytamy i które epatują nas okrutnymi obrazami – wojny w Ukrainie.

Panika, łatwowierność, naiwność, ufność, manipulacja to pokarm dla ludzi, którzy tworzą “Fake Newsy” – dlatego nie dajmy się im i weryfikujmy wszelkie niepokojące nas treści.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu “Oswajanie nieznanego z biblioteką”, który dostał dofinansowanie ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również