Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach

W ostatni weekend działo się dużo w Ludowym Uczniowskim Klubie Szachowym “Orient Sokółka”, którego kadra wzięła udział w Mistrzostw Województwa Juniorów do lat 18, rozegranych w dniach 17-19 czerwca 2022 r. w Suwałkach.

Szachiści przy szachownicach

W tym roku ekipa składała się z trenera Karola Busińskiego oraz 4 reprezentantów: Grupa C18 Hubert Klimowicz, Grupa C14 Dawid Żukiewicz, Grupa C10 Antoni Pieszko, Grupa C10 Emil Lis. Szachiści wrócili z zawodów w świetnych humorach (może nieco zmęczeni trudami rywalizacji). Złoty medal w grupie C10 zdobył Antoni Pieszko, na 8 – punktowanym miejscu w tej samej grupie uplasował się Emil Lis rozgrywając świetne zawody uzyskał normę na III kategorię Hubert Klimowicz uplasował się tuż za podium w najtrudniejszej grupie C18, Dawid Żukiewicz był 11 w równie trudnej grupie.

Brawo dla naszych debiutantów (Hubert i Dawid), za postawę i niezłomną walkę w każdej partii. Za rok będziemy jeszcze silniejsi. Mamy Najlepszego Zawodnika w Województwie!