Sokółka świętowała przez trzy dni

Dni Sokółki 2022

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów był gwiazdą Dni Sokółki, które trwały od piątku 10 do niedzieli 12 czerwca 2022 roku.

Program imprezy wypełniły liczne atrakcje. Organizatorem tegorocznych Dni Miasta była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, zaś współorganizatorami – Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Piątek

Piątkowy program otworzyły Międzyszkolne Zawody Sportowe „Olimpijka”, które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce. Przed południem, w sali Lira rozpoczęły się II Powiatowe Mistrzostwa Szachowe Szkół Podstawowych.

Przed godziną 15 na uliczce i placu przed kinem „Sokół” zainaugurowano festyn ph. „Dzień Profilaktyki Uzależnień”. Oficjalnego otwarcia Dni Sokółki 2022 dokonała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wspólnie z Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego Wiesławą Burnos. Przed publicznością zaprezentowały się sokólskie mażoretki. Swoje programy artystyczne przedstawili wychowankowie sokólskich szkół i przedszkoli oraz zespoły dziecięce: „Złote Nutki”, „Kadryl”, a także „Hip – hop”, działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury. Swoim repertuarem pochwalili się też: Zespół Sołtysek „Przylaszczki”, Chór „Belle Voci”, Zespół AZALiSZ (wszystkie działają przy SOK-u). O godz. 19 przed publicznością zgromadzoną przed kinem, zaprezentował się Zespół Joszko Broda.

Tego dnia każdy chętny mógł wziąć udział w warsztatach cyrkowych ph. „Świat niezwykłych umiejętności” oraz skorzystać z oferty przygotowanej w ramach namiotu profilaktycznego.

Przez całe popołudnie przy kinie można było zrobić zakupy na jarmarku rozmaitości.

Na jednym ze stoisk wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie chorej na raka mieszkanki Sokółki – Ani Czyżewskiej. Do zbiórki przyłączyły się też mieszkające w Sokółce Ukrainki, które przygotowały pokaz kulinarny ph. „Bliny z Ukrainy”.
Tego dnia na scenie wręczono certyfikaty dla beneficjentów programu Działaj Lokalnie, który od wielu lat jest realizowany przez Fundację Sokólski Fundusz Lokalny.

Fotorelacja z piątku:


Sobota

Areną sobotnich atrakcji był stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Przez cały dzień można było korzystać z oferty wesołego miasteczka. Były też stoiska handlowe i ogródek piwny. Wolontariusze fundacji Pomóż Im z Białegostoku zbierali pieniądze na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Pierwszym punktem programu w tym dniu były Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Sokółki. Gościem specjalnym turnieju był Mistrz Świata Roma Eremashvili.

Po południu rozegrany został wyjątkowy mecz piłki nożnej. Na boisku spotkały się drużyny Reszty Świata i firmy JABS Sokółka Okna i Drzwi, która w tym roku świętuje 50-lecie istnienia. Trenerem zawodników JABS (pracownicy tej firmy) był Tomasz Winiarski, natomiast Reszty Świata – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. W Reszcie Świata zagrali: Zastępca Burmistrza Adam Juchnik, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Sekretarz Sokółki Piotr Romanowicz, Komendant Placówki Straży Granicznej z Kuźnicy Zbigniew Awdziej, Komendant sokólskiej Straży Miejskiej Ryszard Kozioł, Dyrektor Szkoły Muzycznej w Sokółce Dariusz Jacek Drewnowski, Radna Rady Miejskiej w Sokółce Marta Jarosz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce Joanna Gejdel, Ksiądz Marcin Sztrom z Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce, nauczyciele wychowania fizycznego Katarzyna Bykowicz i Marcin Połuszejko, instruktor sportu Mateusz Szczebiot, pracownicy Urzędu Miejskiego w Sokółce Adam Czajkowski, Krzysztof Szamreta i pracownicy SOK-u Marzena Plichta oraz Michał Gieniusz. Sędzią był członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Radny rady Miejskiej w Sokółce Michał Tochwin. Mecz trwał w sumie 40 minut (dwie połowy po 20 minut) i zakończył się wygraną drużyny JABS 4:2. Zmagania piłkarzy obserwowali z trybun Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński wraz z małżonką. Komentatorem meczu był Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku Paweł Żuk.

Tego dnia zgromadzona na stadionie publiczność obejrzała występ Grupy Tanecznej Queendom Crew. Na scenie wystąpiły zespoły: „Gęsia Skórka” i Bad Falcon. Grupa Bad Falcon promowała swoją najnowszą płytę pt. „Przebudzenie”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się koncert gwiazdy tegorocznych Dni Sokółki – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

Fotorelacja z soboty:


Niedziela

Rano nad zalewem zorganizowano Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Sokółki.

Niedzielne przedpołudnie upłynęło pod znakiem zawodów sportowych. Rozegrano min.: Sokoli Bieg, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Tenisa Ziemnego, Turniej Siatkówki Plażowej. Był też trening pod chmurką oraz spotkanie na terenie miasteczka ruchu drogowego.

W niedzielny wieczór w kinie „Sokół” odbył się Jubileuszowy Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki, która w tym roku świętuje 10 urodziny. Od samego początku orkiestrą kieruje Leszek Szymczukiewicz. Orkiestrze złożyła życzenia Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która razem ze swoim Zastępcą Adamem Juchnikiem wysłuchała jubileuszowego koncertu. Pani Burmistrz podziękowała też Gabrieli Hołowni i Karolinie Karolczuk, które koncertują w sokólskiej orkiestrze od 10 lat. Na wszystkich uczestników jubileuszu czekał urodzinowy tort.

Fotorelacja z niedzieli:

Darczyńcą Dni Sokółki 2022 była Fundacja ORLEN. Sponsorzy to: JABS Sokółka Okna i Drzwi, Viking Point, Jaskółka Sp. z o.o. w Sokółce, GENES Zakład Wyrobów Gumowych w Sokółce, Bank Spółdzielczy w Sokółce, Biuro Serwis, Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy Sp. j., Alior Bank.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content