Dzień Otwarty w SSM I st. w Sokółce

W poniedziałek 23 maja 2022 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się dzień otwarty. Szkołę odwiedzili liczni rodzice z dziećmi zaciekawionymi tajnikami świata muzyki.

Dzień Otwarty w SSM I st. w Sokółce

Goście mogli wysłuchać koncertu, podczas którego uczniowie zaprezentowali brzemienia wszystkich instrumentów, na których można nauczyć się grać w sokólskiej szkole muzycznej. Młodsza część publiczności wspólnymi siłami odgadywała nazwy instrumentów z pomocą prowadzącej koncertu, Pani Marleny Ostrowskiej. Uczniowie pokazali również, jaką radość sprawiają im wspólne występy. Na scenie można było zobaczyć między innymi szkolny zespół instrumentalny, którym zadyrygowała Pani Grażyna Grabowska, chór prowadzony przez Panią Justynę Wieruszewską-Biniek oraz prezentacje przygotowane przez Panią Emilię Tryznę na zajęciach rytmiki – taniec z chusteczkami i wspólne wykonanie “Panie Janie” na bum-bum rurkach i dzwonkach.

Po koncercie wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć instrumenty muzyczne z bliska i spróbować wydobyć z nich dźwięk. Odwiedzających do sal z różnymi instrumentami prowadziły kolorowe drogowskazy i rysunki własnoręcznie wykonane przez uczniów.

Już wkrótce, w sobotę 4 czerwca, odbędą się przesłuchania wstępne do szkoły muzycznej. Do poniedziałku 30 maja 2022 r. w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2022/2023.

Więcej o rekrutacji: http://ssmsokolka.pl/a,137,rekrutacja-na-rok-szkolny-20222023

Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce
ul. Mickiewicza 2a, 16-100 Sokółka
tel. 85 711 28 17, e-mail:

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content