Warsztaty tworzenia soli ziołowej – zapisy

Uzupełnij swoją kuchnię o bardzo zdrową przyprawę – sól ziołową własnego autorstwa! W piątek 3 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK (ul. Piłsudskiego 2) zaprasza na warsztaty pn. “SÓL ZIOŁOWA” z Agnieszką Prymaką.

Baner info

Na warsztatach uczestnicy poznają różne inspiracje, jak komponować taką sól ziołową, dowiedzą się jakie mogą być sposoby jej wykonywania. A to wszystko będzie połączone z rytuałem picia wiosennej ziołowej herbatki.

Soli ziołowych można używać w przeróżny sposób: do sałatek, potraw, mięs, zup, kanapek. Dostarczamy dzięki nim do organizmu w codziennej diecie wiele składników, w które są bogate zioła. Sól jest naturalnym konserwantem, dzięki czemu takie mieszanki się nie psują, właściwości ziół też się zachowują. No i takie sole są po prostu bardzo smaczne. Można je szybko wykonać samodzielnie i tworzyć własne kompozycje smakowe do swoich potraw! Dlatego jeżeli macie ochotę zabrać ze sobą na zajęcia własny lubczyk lub inne zioła z ogródka – jak najbardziej możecie to zrobić. Dodamy je do soli!

Każdy uczestnik zabierze do domu wykonany przez siebie słoiczek soli ziołowej (pojemności 120 ml). Uwaga! Warsztaty są płatne – koszt 40 zł/os. Obowiązują zapisy: , tel. 733 007 796

PROWADZENIE: AGNIESZKA PRYMAKA – zielarka, dyplomowany zielarz  -fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą, jest autorką marki Zielska Kolonia (https://www.facebook.com/zielskakolonia).

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury i Zielska Kolonia (Agnieszka Prymaka)

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK


Zobacz również

Skip to content