Budowa Biblioteki Publicznej ma trwać 17 miesięcy

W środę 15 grudnia 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – budowa Biblioteki Publicznej w Sokółce. Uczestniczyli w niej: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Dyrektor sokólskiej Biblioteki Publicznej Joanna Bienasz oraz wykonawca inwestycji – Krzysztof Żukowski z Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego KRYSTEX z siedzibą w Czarnej Białostockiej.

Po podpisaniu umowy

Biblioteka Publiczna w Sokółce obecnie mieści się na parterze bloku należącego do miejscowej Spółdzielni Mieszkaniowej. W 2023 roku czeka ją przeprowadzka do nowego budynku, który zostanie usytuowany na działce gminnej w sąsiedztwie Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce. Mowa o sokólskiej Bibliotece Publicznej. Po przetargu wiadomo, że budowa nowej siedziby tej placówki ma kosztować 4 mln 44 tys. 612 zł. Pieniądze na inwestycję pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2 mln 500 tys. zł) oraz ze środków Instytutu Książki w Krakowie, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2 mln 250 tys. zł).

– Budowa ma trwać 17 miesięcy. Mam nadzieję, że wszystko uda się zrobić w przewidzianym terminie – powiedział Krzysztof Żukowski.

Podczas konferencji Pani Burmistrz podziękowała Posłowi na Sejm RP Jarosławowi Zielińskiemu za pomoc i wsparcie, jakie okazał dla Gminy Sokółka w uzyskaniu dofinansowania.
– Wszyscy cieszymy się z tej inwestycji – podkreślił Poseł Jarosław Zieliński.

Umowę z wykonawcą podpisała Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce Joanna Bienasz.

Wniosek złożony przez władze Sokółki był jednym z 54 w skali kraju. Dofinansowanie przyznano dla 18 wniosków, z czego tylko cztery dotyczą budowy nowych budynków bibliotecznych (pozostałe to remonty budynków już istniejących – przyp. red.).

(DB)


Zobacz również

Skip to content