XV Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Bohaterów Akcji V2

W dniach 23-26 września 2021 r. w Borsukach gm. Sarnaki odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szachowy im. ” Bohaterów Akcji V2″.

Zdjęcie grupowe

W turnieju wzięli udział 32 szachistów z Polski i Czech. Sokółkę reprezentowali: Alek Dziełak i Laura Bielec szachiści Akademii Sportów Umysłowych.

Turniej przebiegał na dystansie 9 rund z czasem 1 godzina na partię dla zawodnika.

Nasi szachiści nie zawiedli i zajęli wysokie miejsca. Alek Dziełak w klasyfikacji generalnej zajął II miejsce z 8 pkt (7 zwycięstw + 2 remisy). Zwyciężył szachista z Czech z taką samą ilością pkt., zadecydowała minimalnie lepsza punktacja dodatkowa. Alek otrzymał też nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju. Laura Bielec w kategorii kobiet zajęła II miejsce 4,5 pkt.

Turniej wzorowo zorganizowali: ULKS Sarnaki, Rada Gminy i Urząd Gminy Sarnaki. Dyrektorem turnieju był Wojciech Szymański trener ULKS Sarnaki.

Dziękujemy organizatorom za gościnne przyjęcie, wycieczkę i imprezę integracyjną. Bawiliśmy się i czuliśmy wspaniale. Udział w turnieju możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz rodziców szachistów.