Dzień Piżamy w Starej Kamionce

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, w związku z tym 23.09.2021 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.

Zdjęcie grupowe

Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych przebywających na oddziałach onkologicznych. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przebrani w tym dniu w piżamy lub jakąś jej część, z hasztagiem  #Piżama,  okazali wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom.

Przy okazji w klasach przeprowadzono zajęcia o tematyce prozdrowotnej. Tego dnia zbierano również pieniądze do wcześniej przygotowanej puszki. Z dumą stwierdzamy, że udało nam się zebrać 630,65 zł. Wpłacona na konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas” kwota zostanie przeznaczona na zakup pomp (oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii USzD w Lublinie) oraz  rehabilitację dzieci.

Cieszymy się, że mogliśmy chodź w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy za każdą „symboliczną złotówkę”.  Wierzymy, że dobre uczynki wracają z podwójną mocą! Pomaganie uskrzydla!

Katarzyna Rabiczko


Zobacz również