Seniorzy „wychodzą z pandemii”

Za nami pierwsze działanie w ramach projektu „Na zdrowie. Wychodzimy z pandemii” realizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce.

Emeryci: Wychodzimy z pandemii

W czwartek nad zalewem sokólskim seniorki wzięły udział w warsztatach z plecenia wianków. Wiadomo przecież, że dobór kolorów, jak również rodzaju kwiatów ma niebagatelne znaczenie. Dopasować wianek trzeba do urody, stroju i … humoru. Spotkanie zakończyło się sesją fotograficzną indywidualną i grupową na pomoście, której autorem jest Krzysztof Frejus. Relację fotograficzną z wicia wianków będzie można oglądać w 2 ostatnich tygodniach sierpnia w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Przed nami jeszcze trzy działania. Pierwsze to wycieczka ekumeniczno-turystyczna Kundzin-Samogród-Bohoniki. Spotkamy się tam z gospodarzami obiektów sakralnych, a w ostatnim miejscu zatrzymamy się również na małe co nieco. Drugie wydarzenie to wycieczka do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku, gdzie dzięki interaktywnym eksponatom i stanowiskom doświadczalnym będziemy zgłębiać tajniki otaczającego nas świata. Trzecim i ostatnim działaniem będzie spotkanie w plenerze na ogródkach działkowych. Na świeżym powietrzu pospacerujemy z kijkami nordic walking, weźmiemy udział w zmaganiach sportowych, a zakończymy ogniskiem z kiełbaskami.

Cały czas można się zapisywać się na pozostałe wydarzenia w biurze UTW (w byłym Domu Kultury – Grodzieńska 1), w poniedziałki w godzinach 10:00 – 11:00.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka oraz firmę Metal-Fach.

(KB)

Skip to content