Spotkanie z pisarką Moniką Godlewską

W piątek 21 maja 2021 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła pisarkę Monikę Godlewską. Autorka promowała swój debiut literacki pt. „Dama Kier”.

Monika Godlewska

Czy można być jednocześnie lekarką i pisarką? Monika Godlewska udowodniła, że tak! Na co dzień pracuje w sokólskim szpitalu i doskonali się w trudnym zawodzie chirurga. W czasie wolnym pisze i wciąż tworzy nowe historie. „Dama Kier” to pierwszy tom zaplanowanej trylogii. W naszej czytelni dyskutowaliśmy o części pierwszej, ale autorka zdradziła, że lada moment ukaże się kontynuacja pt. „Król Pik”. Monika zdradziła, że pisze także coś zupełnie innego, a mianowicie powieść z gatunku fantasy. Lekkość z jaką autorka opowiadała o swojej pracy twórczej, a także bohaterach swojej powieści świadczy o ogromnym zaangażowaniu i ciężkiej pracy, którą widać na kartach powieści. XX-wieczny Londyn ukazany jest bardzo realnie, z dbałością o każdy szczegół.

„Dama Kier” to powieść kostiumowa, która zebrała bardzo dobre recenzje czytelników. Autorka znakomicie oddała realia tamtej epoki, ukazując zepsucie tamtejszej śmietanki towarzyskiej. Intrygi, zakazana miłość i edwardiański Londyn. Jak na towarzyskiej arenie pełnej konwenansów poradzi sobie młoda, przybyła z Indii wdowa? Losy rudowłosej arystokratki poznacie sięgając po “Damę Kier”.

Cieszymy się ogromnie, że sezon na spotkania autorskie mogliśmy zacząć promując pisarkę z naszego miasta. Takie spotkania lubimy najbardziej!

Powieść wypożyczycie, a także kupicie w naszej bibliotece. Serdecznie zachęcamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content