Warsztaty w ramach projektu “Szlakiem Tyzenhauza”

Baner Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

W ubiegłym tygodniu codziennie odbywały długo wyczekiwane warsztaty rękodzielnicze dla dzieci z terenu miasta i gminy Sokółka w klasach 1-3. Warsztaty poprowadziła historyczka Sylwia Nowakowska i tkaczka Edyta Wiśniewska.

Są to pierwsze z cyklu, wyczekiwane zajęcia w ramach projektu “Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółka i Grodna.

Dzieci w wyremontowanej na potrzeby społeczno-kulturalne kamienicy przeszły pod okiem instruktorów zajęcia z rękodzieła ludowego oraz historii i dziedzictwa kulturowego sokólszczyzny. Przeniosły się w czasy Tyzenhauza dotykając historii. Stylowe ubrania, wystrój i atmosfera pozwoliły dzieciom bardziej dotknąć epoki.

Niebawem odbędą się zajęcia dla młodzieży, poszerzone w ofercie o ceramikę, rzeźbę. Ta oferta to odpowiedź na potrzebę i zainteresowania mieszkańców, którzy coraz bardziej są głodni spotkań, tradycji i wspólnych działań.

Kamienica coraz bardziej nabiera blasku. Jeszcze kilka szczegółów i w nieodległej przyszłości zaprosimy na oficjalne otwarcie tego okazałego miejsca.

(AS)


Zobacz również

Skip to content