Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza

3 maja 2021 roku będziemy obchodzić 230. rocznicę uchwalenia ustawy rządowej uchwalonej 3 maja 1791 roku, pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów znanej pod nazwą Konstytucja 3 Maja.

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do włączenia się w obchody tego szczególnego dla wszystkich Polaków święta i wzięcia udziału w wydarzeniach przez nas przygotowanych.

W dniach od 22 kwietnia do 3 maja 2021 roku zapraszamy do podjęcia wyzwania na Facebooku #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury, rozpoczęliśmy akcję zapraszając przyjaciół naszej instytucji do czytania Konstytucji. Będzie można ich zobaczyć w codziennych postach na naszym fanpagu.

Zachęcamy, aby każdy wybrał ulubiony lub wg niego mający szczególne znaczenie fragment Konstytucji. Czytamy go, nagrywamy i udostępniamy na swoim profilu na Facebooku. Koniecznie oznaczamy hasztagiem #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury. Zaprośmy swoich znajomych do podjęcia takiego wyzwania i włączenia się w akcję czytania Konstytucji.

Na uczestników wyzwania czekają nagrody w postaci podstawek pod telefon z wygrawerowanym fragmentem konstytucji. Sponsorem nagród jest firma Sokółka Okna i Drzwi Produkcja.

3 maja 2021 roku zapraszamy do obejrzenia reportażu poświęconego genezie powstania Konstytucji 3 Maja oraz znaczeniu Konstytucji w życiu codziennym. Znajdzie się ona na fanpage i na kanale YouTube Sokólskiego Ośrodka Kultury

4 maja 2021 roku zapraszamy dzieci na godz.10:00 na plac przed Kamienicą Tyzenhauza przy ul Piłsudskiego 1, gdzie wspólnie zajrzymy przez lunetę i przeniesiemy się do roku 1791.

Patronat nad naszymi działaniami objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content