Świetny początek sezonu dla Metal-Fach LP Sokółka

Najlepsi bilardziści z 9 drużyn rozpoczęli rywalizację drużynową o mistrzostwo w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej. Hotel Tęczowy Młyn w Kielcach przez kilka ostatnich dni był miejscem zmagań najlepszych drużyn w kraju. Już od wielu lat w tym doborowym towarzystwie mamy nasz zespół – Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka I.

Po dobrym otwarciu sezonu w rywalizacji indywidualnej w II Polskiej Lidze Bilardowej wierzyliśmy, że to dobry prognostyk na dalsze coraz bardziej wymagające starty naszych bilardzistów. I rzeczywiście panowie nie zwalniają tempa, śmiało można mówić o rewelacyjnym otwarciu sezonu w Ekstraklasie. Nasz zespół w składzie: Konrad Piekarski, Hubert Łopotko, Dominik Zając, Grzegorz Lasota oraz trener Lech Piekarski rozegrał w czasie pierwszego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy trzy mecze we wszystkich odnosząc cenne zwycięstwa. Zwycięstwa tym bardziej cenne, gdyż zespół z Lubina to zwycięzca Ekstraklasy 2019, a Tczewianie to aktualni brązowi medaliści tych rozgrywek. Wyniki meczów:
12 marca 2021 r. z „Kosmopell Arkadia Tczew” – 14:12
13 marca 2021 r. z „TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz” – 14:2
14 marca 2021 r. z „Baribal Zagłębie Lubin” – 14:11.

Sokółczanie po 3 meczach otwierają tabelę Polskiej Ekstraklasy Bilardowej. Kolejne mecze odbędą się 7, 8 i 9 maja. Rywalami Metal-Fach Sokółka będą kolejno drużyny WSB M13 Warszawa, Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki oraz główny faworyt do tytułu Mistrza Polski – Nosan Kielce. Mecze możemy oglądać na żywo w TVSports.pl, retransmisje na You Tube i kanale SPORTKLUB.

II kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej

13 marca 2021 r. rozegrana została również II kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej, w której zespół Metal-Fach LP II Sokółka w meczu wyjazdowym zmierzył się z bardzo mocną drużyną Montownia Rozrywki Warszawa. Naszych barw bronili: Krystian Piekarski, Szymon Miroń, Karol Zielenkiewicz oraz Harutyun Sahakyan. Po wielu zaciętych pojedynkach drużyna z Warszawy zwyciężyła 4:2. Dwa bardzo cenne punkty zdobył dla Sokółczan Krystian Piekarski. Po dwóch kolejkach drużyna Metal-Fach LP II Sokółka zajmuje 3 miejsce. A już 17 kwietnia na „własnym podwórku” sokółczanie podejmą drugi warszawski zespół „147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa”.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content