Ferie, ferie i po feriach… zostały już tylko dobre wspomnienia

Zajęcia organizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury przyciągnęły dziesiątki dzieci z Sokółki, a także te, które spędzały tu ferie. Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych propozycji. Od zajęć teatralnych, plastycznych i tanecznych po spotkania z ekologią, nauką segregacji śmieci i pracy z muzealnymi eksponatami.

Ferie SOK 2020

Z przygotowanej oferty skorzystały nie tylko dzieci, które zdecydowały się zapisać na codzienne zajęcia w SOK, ale także z wielu propozycji skorzystały dzieci z sokólskich przedszkoli, harcerze przebywający w Sokółce na zimowisku, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce czy po prostu dzieci, które szukały sposobu na nudę.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Panem Koralikiem- Dariuszem Gołębiewskim, na których można było spróbować własnych sił w robieniu bransoletek z drobniutkich, szklanych koralików. Nasz gość, będący osobą niepełnosprawną, zauroczył uczestników warsztatów. Wśród uczestników wzbudzał zainteresowanie i zaufanie, doskonale radził sobie z nawiązywaniem kontaktu, chętnie wdawał się w rozmowy, z których niejednokrotnie płynęła życiowa mądrość. Rękodzieło – własnoręcznie zrobione przedmioty zawsze sprawiają dużą satysfakcję. Tak też było w przypadku malowania eko-toreb, robienia ziołowych kul do kąpieli pod okiem ekolożki Agnieszki Prymaka z Zielskiej Kolonii czy składania papierowych zakładek do książki.

Wszystkie propozycje miały na celu kształtowanie młodego człowieka jako osoby nowoczesnej, świadomej, otwartej i odważnej oraz przede wszystkim miały inspirować dzieci do działań, które mogą podjąć w domu np. z rodzicami.
W pierwszym tygodniu ferii odbywały się także zajęcia z Lego Robotyki, które zaowocują utworzeniem stałej grupy. Podczas spotkania z podróżnikiem Robertem Gondkiem dzieci na filmach i zdjęciach mogły obserwować dzikie afrykańskie zwierzęta. Ponadto podczas tych feryjnych przygód nie zabrakło bajek, filmów oraz teatrzyku dla najmłodszych. Dzieci spotkały się także z panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, która w ciekawy sposób opowiadała o zagrożeniach czyhających na nas w cyberprzestrzeni.

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie! My, instruktorzy SOK – dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. Te ciekawe feryjne propozycje mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu finansowemu Burmistrz Sokółki- Pani Ewy Kulikowskiej. Dziękujemy!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content