Z Radą Seniorów

Mają wiedzę i doświadczenie, nie brakuje im ciekawych pomysłów, chętnie służą radą i pomocą – tacy są sokólscy seniorzy. W piątek 31 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów w Sokółce I kadencji.

Inauguracyjna Rada Seniorów

Miejska Rada Seniorów w Sokółce liczy dziewięć osób. Jej kadencja trwa cztery lata.

-Serdecznie gratuluję Państwu uzyskania mandatu radnego. Jestem przekonana, że będziecie Państwo mieli ważny, opiniotwórczy głos dla wielu decyzji, podejmowanych zwłaszcza w odniesieniu do środowiska seniorów w naszym mieście i gminie. Życzę kreatywności i wytrwałości w realizacji zadań – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Pani Burmistrz wręczyła radnym pamiątkowe dyplomy i upominki promocyjne.

Obrady poprowadził Sekretarz Sokółki Piotr Romanowicz. Pierwszym punktem obrad był wybór Przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów. Jednogłośnie został nim wieloletni pracownik samorządowy, były Zastępca Burmistrza Sokółki Czesław Sańko.

-Dziękuję za zaufanie. Postaramy się zrobić coś pozytywnego dla sokólskich seniorów, które – jak pokazują dane z ostatnich 20 lat – jest coraz bardziej liczne – powiedział Czesław Sańko.

Na potwierdzenie swoich słów, Przewodniczący poinformował, że w 1998 roku na 28.499 mieszkańców miasta i gminy Sokółka było 3.833 seniorów. W 2018 roku miasto i gmina Sokółka miało 25.554 mieszkańców, z czego 5.357 to seniorzy.

W trakcie obrad wybrano również dwóch Wiceprzewodniczących Miejskiej Rady Seniorów. Funkcję tę sprawować będą Lila Asanowicz i Janina Sawicka. Sekretarzem sokólskiej Rady Seniorów została Teresa Galewska.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content