Na styku kultur

Koncert kolęd i pastorałek pod hasłem "Na styku kultur"

26 stycznia 2020 r. po raz szósty Sokólski Ośrodek Kultury zorganizował koncert kolęd i pastorałek pod hasłem „Na styku kultur”.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Organizatorzy: dom kultury, sokólska parafia prawosławna pw. Św. Aleksandra Newskiego oraz Bractwo Św. Spirydona zaprosili pięć wspaniałych zespołów, które wykonały kolędy w języku polskim, białoruskim i starocerkiewnym. Utwory w różny sposób opowiadające o narodzinach Jezusa Chrystusa wykonane zostały i a’capella, z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego i z podkładami.

Różnorodność aranżacji, opracowań i wykonań, jak też ciepła, jeszcze świąteczna atmosfera, jak co roku przyciągnęły setki słuchaczy. Na scenie zaprezentowały się: schola Winnica z Białegostoku, która energetycznie i z wielką radością zaśpiewała kolędy znane oraz zupełnie nowe, zespół AZALiSZ zaprezentował między innymi popularną kolędę „Mario czy Ty wiesz”. Chór rodzinny z parafii w Ostrowiu Północnym, oraz dwa białostockie zespoły cerkiewne prezentowały kolędy a’capella zaskakując pięknem współbrzmiących głosów.

Koncert prowadzili Agnieszka Kozakiewicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury oraz ks. Justyn Jaroszuk z sokólskiej parafii prawosławnej. Publiczność oraz występujących tego wieczoru artystów powitali: dyrektor SOK – Barbara Maj, proboszcz parafii prawosławnej pw. Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce- ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk oraz Zastępca Burmistrza Sokółki – Adam Juchnik. Wszyscy życzyli słuchaczom miłych wrażeń, pięknych przeżyć i dobrej atmosfery. Po koncercie kolacja dla zespołów i swobodne już wspólne śpiewanie zacieśniły dobre relacje między artystami. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK
Zdjęcia: isokolka.eu

Skip to content