Motocyklem przez Bałkany

W Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkania z turystą motocyklowym Wojciechem Haponikiem. Tematem przewodnim była podróż po krajach bałkańskich.

Spotkanie w bibliotece

Pan Wojciech zwiedził m.in. Bośnię, Grecję, Czarnogórę i Albanię. Jak zawsze przygotował wspaniałą prezentację, którą podzielił się z naszymi gośćmi. Państwa bałkańskie charakteryzują się dużą wieloetnicznością. Na jednej płaszczyźnie współwystępują różne religie – katolicyzm, prawosławie oraz islam. Pan Wojciech przygotował mnóstwo zdjęć i opowiedział wiele ciekawostek, których nie mielibyśmy szansy usłyszeć gdzieś indziej bądź wyszukać w internecie. Bałkany okazały się też prawdziwą skarbnicą motocyklowych dróg. Od łagodnych i płaskich, do szalonych i stromych.

W przygotowanej przez Pana Wojciecha prezentacji uczestnicy mieli okazję zobaczyć drogi mrożące krew w żyłach, z osypującymi się skałami, zupełnie niezabezpieczonymi przepaściami i spadkami wysokości.

Opowieści z podróży motocyklowych Pana Wojciecha są zawsze wspaniałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat prezentowanych krajów, przeplatane zabawnymi anegdotami o napotkanych zwierzętach, cudach przyrody i niesamowitych ludziach. Jego wystąpienia zawsze przyciągają stałych bywalców, ale też nowych odbiorców. Dziękujemy Panu Wojciechowi oraz uczestnikom prelekcji za wspaniałe popołudnie i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w naszej Bibliotece. Już 12 lutego 2020 r. zapraszamy na wieczór z poezją – gościem biblioteki będzie Pani Grażyna Baranowska.

Beata Grecka

Skip to content