Dzień Babci i Dziadka w bibliotece

Dzień Babci i Dziadka jest doskonałą okazją do ciekawych spotkań w bibliotece. Na tą okoliczność Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizował kilka zajęć z małymi czytelnikami.

Na zdjęciu Dzieci i wychowawcy z Przedszkola nr 1

10 stycznia 2020 r. bibliotekę odwiedziła grupa „Tęczowych Kredek” z Przedszkola nr 1. Zajęcia rozpoczęto od krzyżówki, która wprowadziła dzieci w tematykę zajęć. Następnie przedszkolaczki wysłuchały czytanej przez bibliotekarkę książki: „Tupcio Chrupcio – Wizyta u dziadków”. Dodatkowym zadaniem sprawdzającym wiedzę małych czytelników było przyporządkowanie do ilustracji czynności, w których możemy pomagać dziadkom. Na zakończenie dzieci wykonały piękne laurki, które będą mogły wręczyć swoim dziadkom. W zajęciach wzięły udział panie: Barbara Andrukiewicz, Joanna Hołownia, Katarzyna Makarewicz.

Kolejną grupą, która odwiedziła bibliotekę były dzieci z „Roztańczonych nutek” z Przedszkola nr 1. Na początku zajęć mali czytelnicy obejrzeli i wysłuchali bajkę na ekranie pt.: „Marysia u babci i dziadka”. Przypomniały sobie, jak wiele cudownych rzeczy można robić u dziadków. W kolejnej części zajęć przedszkolaki pobawiły się w skojarzenia ze słowami: babcia i dziadek. Pojawiły się takie słowa jak: miłość, miły, kochana ale również związane z aktywnością m.in.: jazda na rowerze, pomaganie w ogrodzie czy robienie na drutach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję wykonać piękny kwiat dla babci i dziadka, za pomocą recyklingu, a panie bibliotekarki wysłuchały przecudownie recytowanych wierszy o dziadkach!  W spotkaniu wzięły udział panie: Barbara Antropik i Lucyna Małyszko.

16 stycznia na specjalne życzenie  „Maczków” z Przedszkola nr 5, panie bibliotekarki przygotowały zajęcia pt.: „Bajki babuni”. W trakcie spotkania na małych czytelników czekała wystawka książek, a w niej takie tytuły jak: „Szewczyk Dratewka”,  „Koziołek Matołek”, „Tytus, Romek i Atomek”, O wróbelku Elemelku”, „Kajtkowe przygody” i wiele innych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Bajki z dzieciństwa moich dziadków”, która została przygotowana specjalnie na tą okazję. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały książki Janiny Porazińskiej pt.: „Kozucha Kłamczucha. Słuchacze poruszeni morałem bajki, potwierdzili że kłamstwo nie popłaca i wspólnie nadali Kozie nowe imię. Na zakończenie zajęć wszyscy bawili się w jedną z najstarszych zabaw „Stary niedźwiedź”.

W zajęciach wzięły udział panie: Anna Klim i Barbara Chmielewska.

Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce dziękuje za spotkanie i zachęca do wypożyczania starszych książek, które również posiadają w sobie fascynujące historie i poruszające wyobraźnię.

Marta Marcinkiewicz

Skip to content