Rekordowe wsparcie podczas 28. Finału WOŚP

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku setki mieszkańców naszego miasta otworzyło swoje serca. 31 114,82 zł to kwota jaką Sokółka wsparła 28. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od wczesnych godzin porannych dwudziestu wolontariuszy (uczniowie Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce) krążyło ulicami Sokółki zbierając datki do orkiestrowych puszek.

28. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od godziny 15:00 spotkaliśmy się w kinie “Sokół” na finałowym koncercie. Wyjątkowo, przez cały czas trwania koncertu, sala była wypełniona po brzegi. Przygotowane na licytację gadżety i przedmioty ofiarowane przez indywidualne osoby ,zostały wyprzedane bez najmniejszych kłopotów, osiągając zawrotne ceny! Przykładowo za kubek – do puszki trafiło 550 zł, a za poduszkę z autografem Zenona Martyniuka – 320 zł, za świecący balon – 200 zł. W sumie, z licytacji na scenie uzyskaliśmy prawie 6000 zł! Ogólna kwota, którą Sokółka zasiliła Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2020 roku to 31.114,82 zł.

Dziękuję za waszą hojność! Dziękujemy Wam, że byliście z nami! Dziękujemy za wszystkie występy: Kadryl (Karolina Poniatowicz i Paulina Kisiel), SP nr 2 w Sokółce (Katarzyna Bykowicz), Mażoretki (Katarzyna Reszuta, Magdalena Breńko), Cyrkplozja (Anna Wojszel), młodzież z ZSZ (Jolanta Siemieniako), Kolektyw muzyczny dla WOŚP (Michał Gieniusz, Piotr Ignatowicz), Czupakabra (Seweryn Bona), koło wolontariatu w Boguszach (Halina Borowska), stoisko z ciastami (Magda Żukiewicz), gadżety Metal-Fach (Beata Plak). Sceniczne prezentacje wzbudzały w uczestnikach koncertu same pozytywne emocje. Publiczność nie żałowała braw i okrzyków zachwytu. Dziękujemy także prywatnym darczyńcom: Lukrecja (Ula Awdziej), Zielska Dolina (Agnieszka Prymaka), Ewelina Joszczyk, Kasia Czarniecka, Środowiskowy Dom Samopomocy, Spice Gears Academy i wielu, wielu innych, których godności nie znamy.

Podziękowania kierujemy także do sponsorów, dzięki którym mogliśmy wolontariuszom przygotować kanapki, ciepłe napoje, słodycze (Sadrol, GS Samopomoc Chłopska, Biuro Serwis, Piekarnia Maciej Szomko).

Nad przygotowaniem tego wydarzenia i przez cały czas jego trwania pracowało (od dyrekcji, przez instruktorów po panie sprzątające) 16 pracowników Sokólskiego Ośrodka Kultury. 28. Wszyscy dostaliśmy wiatru w żagle i uczestniczyliśmy w tym dniu z uśmiechem na ustach. Finał uznajemy za bardzo udany. Tegoroczna uzbierana kwota jest o prawie 9 tysięcy większa niż zeszłoroczna i zdecydowanie najwyższa wśród innych powiatowych miejscowości.

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content