Podsumowanie minionego roku w Bibliotece Publicznej

Rozmowy przy cieście

Rok 2019 w Bibliotece Publicznej był bardzo dobry: pracowity, aktywny i rozwijający. Czas zatem na małe podsumowanie.

W 2019 roku Biblioteka Publiczna wraz z filiami wzbogaciła swój księgozbiór o 2973 egzemplarze. W darze od czytelników otrzymaliśmy 649 tytułów. Na zakup książek wydaliśmy 51,744,35 złotych, a na audiobooki 1562,50 złotych (80 audiobooków). Jak co roku, wychodząc naprzeciw osobom starszym i słabowidzącym zakupiliśmy 22 egzemplarze nowych tytułów pisanych dużą czcionką. W porównaniu do roku 2018 zakupiliśmy o 300 egzemplarzy więcej!

O tym, że warto korzystać z zasobów biblioteki przekonali się stali czytelnicy. Za aktywne czytanie i poszanowanie książek dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali: Pani Alicja Sokołowska, Pani Elżbieta Gurzyńska, Pani Marta Sokołowska i Pan Henryk Gurzyński. Uroczyste rozdanie nagród wraz ze słodkim poczęstunkiem odbyło się 15 stycznia 2020 roku, wręczyła je Dyrektor Biblioteki Pani Joanna Bienasz. Była to wspaniała okazja do rozmowy o książkach i nie tylko.

W  filiach bibliotecznych również odbył się podobny konkurs. Zwycięzcami zostali: w Filii Bibliotecznej nr 1 na Osiedlu Zielonym – Barbara Konon, w Filii Bibliotecznej nr 2 na ulicy Broniewskiego – Helena Kierdelewicz i Teresa Żukowska, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży: Szymon Bogusławski, Jakub Giedzicz, Szymon Możejko, w Filii Bibliotecznej w Starej Rozedrance – Oliwia Chorąży, w Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce – Magda Borowik.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w czytelnictwie i nie tylko!

Środki finansowe pozyskane z projektów oraz od sponsorów pomogły Bibliotece Publicznej zorganizować mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Ci dla których kultura to nie tylko czytanie książek mogli skorzystać z wielu innych atrakcji – spotkań z pisarzami, poetami, podróżnikami, konkursów recytatorskich i plastycznych, warsztatów z ciekawymi ludźmi, lekcji bibliotecznych, wystaw i wielu innych proponowanych aktywności. Wszystkie działania były podejmowane z myślą, by jak najlepiej służyć lokalnej społeczności.

Na koniec ranking najpopularniejszych autorów. Czytelnicy najchętniej sięgali po książki rodzimych autorów. Największym wzięciem cieszy się Remigiusz Mróz, Magdalena Witkiewicz, Magdalena Kordel, Krystyna Mirek, Katarzyna Michalak i oczywiście Olga Tokarczuk. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (nie licząc lektur szkolnych) najchętniej wypożyczane były książeczki Anity Głowińskiej, która stworzyła serię „Kicia Kocia”, nieustającą popularnością cieszą się też książki z serii o „Tupciu Chrupciu” autorstwa Elizy Piotrowskiej.

Ten rok dopiero się rozpoczyna więc zapraszamy do biblioteki!

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content