Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance pamięta

W dniach 21-31 października 2019 r. Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance po raz kolejny wzięła udział w akcji sprzątania grobów i tym samym przyłączyła się do programu “Szkoła pamięta”.

Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance wzięła udział w akcji sprzątania grobów

W tym czasie uczniowie wraz z wychowawcami, uzbrojeni w ogrodniczy sprzęt z ochotą przystąpili do prac. Zbierali liście i zamiatali groby. Uprzątali głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane, dekorowali je i zapalali na nich symboliczny znicz. Nie zapomnieli też o miejscach spoczynku naszych wspaniałych nauczycieli, którzy odeszli w ostatnią drogę.Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało kiermasz słodkości, którego celem było zebranie środków finansowych na odnowę grobu żołnierza polskiego wojny polsko -sowieckiej w 1920 r. W akcji wzięła udział cała społeczność Szkoły, a jej finał był imponujący. Zebrane pieniądze zostały przekazane na kamień ozdobny do wysypania mogiły bohatera oraz wieńce i znicze, które złożyliśmy na zapomnianych nagrobkach cmentarza parafialnego w Starej Rozedrance i mogiłach naszych byłych, wspaniałych nauczycieli.

SP w Starej Rozedrance


Zobacz również

Skip to content