Święto Ziemniaka w Jedyneczce

Dla uczczenia pięknej polskiej jesieni, w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce został zorganizowany piknik integracyjny pod hasłem „Święto Ziemniaka”. W Jedyneczce organizują go już od kilku lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Święto Ziemniaka 2019

W tym roku zaproszono do wspólnej zabawy, nie tylko przedszkolaków i ich rodziny, ale też zaprzyjaźnione Kluby Wolontariusza: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Przedszkola nr  5, z Przedszkola Nr 3, ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, oraz podopiecznych „Przystanku Nadzieja” zrzeszonego pod skrzydłami „Barki”.

Już od rana w przedszkolu unosił się zapach pieczonego ziemniaka. Panie kucharki przygotowywały przepyszne placki ziemniaczane, babkę i frytki, a na podwórku nad paleniskiem rozstawiono ruszt na kiełbaski. Dzieciaki z niecierpliwością wyczekiwały zbliżającej się godziny rozpoczęcia wspólnej zabawy.

Wodzirejami imprezy w tym roku była Pani Wiola, Pani Ewa i Pani Monika, które przygotowały mnóstwo zabawnych konkurencji. Po całym placu przedszkolnym rozstawione były również kąciki aktywności, w których oczywiście w przeróżny sposób wykorzystany został tytułowy ziemniak. Wielką atrakcją dla dzieci była również możliwość zobaczenia traktora z kopaczką do ziemniaków i możliwość posiedzenia w jego wnętrzu.

Zabawa była przednia, co potwierdziły uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników pikniku. Była to świetna okazja do zacieśniania więzi i integracji społeczności przedszkolnej z osobami niepełnosprawnymi.

Wszystkim należą się gorące podziękowania za przybycie a rodzicom przedszkolaków za sponsoring ziemniaków.

Edyta Kondrat, Przedszkole Nr 1


Zobacz również

Skip to content