W Rozedrance na turnieju

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprosiła na imprezę „Niedziela na ludowo. Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych”, która odbyła się 25 sierpnia 2019 roku na placu przy Szkole Podstawowej w Starej Rozedrance. Imprezie patronował Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Strażacy w akcji!

„Niedzielę na ludowo” rozpoczęła msza w intencji strażaków i mieszkańców, jaką odprawiono w miejscowym kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa. Nabożeństwu przewodniczył Ksiądz Proboszcz Jan Tulkis.
Po mszy wszyscy zgromadzili się na placu przy Szkole Podstawowej w Rozedrance. Zebranych powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Razem z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce Dariuszem Wojteckim, Pani Burmistrz zachęciła do kibicowania drużynom, które zgłosiły się na Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych.

O zwycięstwo rywalizowali strażacy ochotnicy ze Starej Rozedranki, Starej Kamionki i Słojnik. Po rozegraniu ćwiczenia bojowego okazało się, że pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starej Kamionki, drugie były Słojniki, a dla gospodarzy przypadła w udziale trzecia lokata.

W trakcie „Niedzieli na ludowo” stoiska z regionalnymi potrawami przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Lipiny, Smolanki i Starej Kamionki. Panie częstowały uczestników imprezy przeróżnymi smakołykami. Były pierożki, wędliny, pączki, ciasta, bigos i mnóstwo innych pyszności. Na scenie zaprezentowały się zespoły „Lotosy” i „Mikstura”. Stoiska pokazowe przygotowały: policja, straż pożarna i straż graniczna.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content