Stypendia dla najlepszych

213 uczniów otrzymało stypendia naukowe Burmistrza Sokółki za wysokie nauki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek 18 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce.

Wręczanie stypendiów

Wysokich wyników w nauce pogratulował wszystkim stypendystom Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. – Życzę, abyście mieli otwarte umysły, widzieli świat bardzo szeroko i potrafili rozumieć innych – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki.

W sumie na stypendia przeznaczono ok. 35 tys. złotych. Uczniowie szkół podstawowych i Samorządowej szkoły Muzyczne I Stopnia w Sokółce otrzymali od 150 do 350 złotych. Najwięcej stypendystów wytypowały Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 – po 53 osoby.

W trakcie uroczystości Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk podziękował odchodzącej na emeryturę Prezes Sokólskiego Oddziału ZNP w Sokółce Janinie Sawickiej. Zastępca Burmistrza podziękował również dyrektorom placówek oświatowych za współpracę przy organizacji inicjatywy „Podlaski Uniwersytet Dziecięcy” i wręczył podziękowania od Prorektora ds. Studenckich Politechniki Białostockiej dr hab. Jarosława Perszko.

Uroczystość uświetniły występy przygotowane przez wychowanków SP nr 3 w Sokółce

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content