Szachiści ASU aktywni w przedwakacyjnych turniejach

Po zawodach

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka w ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego 2019/19 aktywnie uczestniczyli w turniejach szachowych.

W dniach 14-16 czerwca 2019 r.  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Wasilkowie Magdalena Wiszowata uczennica SP nr 3 w Sokółce zajęła IV miejsce (6 pkt.). Cyryl Pac uczeń SP1 Sokółka zajął 6 miejsce (5,5 pkt.) czym wypełnił normę na II kategorię szachową. Szachiści zdobyli 2 punkty dla klubu w klasyfikacji sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W niedzielę, najmłodszy zawodnik Mateusz Toczyłowski walczył na stadionie miejskim w turnieju o Puchar Przedszkolaka 2019, zajmując w swoim roczniku 10 miejsce wśród 37 zawodników. Mateusz przez 4 rundy był na samodzielnym prowadzeniu i prawdopodobnie duże emocje nie pozwoliły dotrwać na I miejscu do końca turnieju.

Natomiast w sobotę i niedzielę zawodnik ASU Sokółka Dawid Sosnowski, uczeń ZSCKR w Janowie wywalczył I miejsce w turnieju “Serce do szachów” organizowanym przez LUKS Orient w Sokółce. Ponadto Dawid zdobył III kategorię szachową.

Gratulacje szachistom za wyniki i reprezentowanie Sokółki. Udział w turniejach dofinansowany był z środków Urzędu Miejskiego w Sokółce. Życzymy wszystkim szachistom spokojnych, zdrowych i niezapomnianych wakacji.