Młodzi studenci zakończyli naukę

15 czerwca 2019 r. na Politechnice Białostockiej 100 uczniów szkół podstawowych z Gminy Sokółka zakończyło naukę w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym (PUD). To prowadzony przez Politechnikę Białostocką projekt popularyzujący wiedzę, skierowany do uczniów klas IV-VI.

Ostatnie zajęcia PUD 2019

Razem z młodymi żakami z Sokółki na uroczystym zakończeniu roku akademickiego obecni byli – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i I Zastępca Burmistrza Adam Marian Kowalczuk. Pani Burmistrz podziękowała organizatorom, że uczniowie z Gminy Sokółka mogli dołączyć do tego elitarnego grona w tak licznym składzie i życzyła wszystkim uczestnikom udanych wakacji.

Od listopada 2018 r. „studenci” uczestniczyli w spotkaniach poświęconych różnym dziedzinom wiedzy, np.: informatyce, matematyce, bioinżynierii, budownictwu itp. Każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką, ponieważ zajęcia odbywały się w małych grupach warsztatowych. Spotkania prowadzili wykładowcy Politechniki Białostockiej oraz eksperci z różnych instytucji, które zadeklarowały chęć wsparcia tej niezwykłej inicjatywy edukacyjnej.

W ramach zajęć studenci odwiedzili studio Radia Akadera, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galerię Arsenał. Były spotkania z programowaniem, bezpieczeństwem w sieci i pieniądzem elektronicznym. Uczniowie budowali „własne” samoloty i sprawdzali jak „szyje się” implanty na miarę.

Urszula Marchiel

Skip to content