Warsztaty na temat autyzmu

24 kwietnia 2019 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z autyzmem. Warsztaty przeprowadziła Pani Teresa Andrzejewska – logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce.

Warsztaty prowadziła Teresa Andrzejewska

Warsztaty odbyły się pod hasłem: „Popatrz na autyzm odwrotnie: od Z jak zrozum do A jak akceptuj”. Odbiorcami byli rodzice, nauczyciele jak i wszyscy zainteresowani szeroko pojętym tematem autyzmu. Pani Teresa Andrzejewska zaproponowała ćwiczenia ruchowe, które pomogły uczestnikom zrozumieć jak czuje się dziecko dotknięte autyzmem. Omówiła również nieprawidłowości występujące w mózgu w sferze społecznej i sensorycznej oraz sferach aktywności i komunikacji. Prowadząca obaliła wiele mitów dotyczących dzieci z powyższą przypadłością, apelowała o większą akceptację, zrozumienie i życzliwość dla autystycznych maluchów. Odbierają one świat inaczej niż przeciętni ludzie, posiadają szereg cech, które utrudniają im kontakty z rówieśnikami i otoczeniem. Wystarczy zrozumieć, by zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Tak po prostu.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczności na problemy i potrzeby dzieci z autyzmem.

Beata Grecka


Zobacz również

Skip to content