Zwiedzali Sokółkę ze smartfonami w rękach

Sokolka Mission Day 2018

10 listopada 2018 roku odbyła się w Sokółce gra plenerowa o nazwie Mission Day Sokółka, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Oczy Podlasia” pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowskiej.

Nasze miasto odwiedziło w tym dniu ponad 300 turystów z Polski i zza granicy,  mogliśmy spotkać turystów z Chin, Grodna, Litwy, Białorusi, Wilna, Wiednia, Szczecina, Poznania, Warszawy. Co robili? zwiedzali nasze miasto za pomocą aplikacji Ingress, gry mobilnej na telefony firmy NIANTIC, która stworzyła również popularną grę Pokemon GO.

Mission Day to specjalne wydarzenie, które organizowane jest w wielu miastach na całym świecie (oficjalna strona Eventów od strony NIANTIC https://intel.ingress.com/events). Sokółka w tym roku również dostała taką możliwość. O co chodzi w Mission Day? W takim specjalnym dniu, gracze zwiedzają miasto za pomocą telefonu i specjalnej misji, którą można znaleźć w skanerze, aplikacji Ingress. Misje w Sokółce prowadziły po całym mieście, po wszystkich historycznych punktach, które miały dla niego znaczenie w przeciągu ostatnich 100 lat. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, powstała też specjalna misja z Józefem Piłsudskim. Każdy gość dostał od organizatorów stworzone na tę okoliczność karty kolekcjonerskie z Józefem Piłsudskim, herbem miasta i sokołem. Na awersie została umieszczona historia do każdej karty z kodem QR, z którego po zeskanowaniu telefonem, można było uzyskać link i odnieść się do strony internetowej zawierającej źródła, czyli skąd były zaczerpnięte informacje oraz więcej ciekawostek.

Inicjatywa okazała się dużą promocją dla Sokółki. Większość turystów była pod ogromnym wrażeniem tego co mogli zobaczyć. Zwiedzili Muzeum Ziemi Sokólskiej gdzie mogli posłuchać historii oraz poznać wielokulturowość Sokółki (tu należą się podziękowania dla pracowników naszego muzeum, którzy zostali dłużej w pracy i wsparli graczy materiałami i mapami).

Więcej informacji: https://www.facebook.com/StowarzyszenieOczyPodlasia

Więcej zdjęć: https://tiny.pl/g3pns

Marcin Pogorzelski

Skip to content