Dwa brązowe medale w mistrzostwach województwa

Trzydniowe (1-3.06.2018 r.) zmagania w Wasilkowie wyłoniły najlepszych szachistów w Województwie Podlaskim. Dwa brązowe medale, VI miejsce w klasyfikacji klubowej, oraz kolejna zdobyta kategoria to dokonania Luks Orient Sokółka na XX Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów (dziewcząt i chłopców).

Luks Orient Sokółka

Brązowe medale dla naszego klubu zdobyli: Aleksandra Stupak (dziewczynki do lat 8) i Norbert Kopeć (chłopcy do lat 16). Punktowane miejsca do klasyfikacji klubowej zdobyły dziewczęta: Patrycja Hapoń (dz8), Karina Miron (dz16), obie 8 miejsca.Trzecią kategorię szachową zdobyła Olga Hanczaruk. Klub godnie reprezentowali również: Lena Hanczaruk, Weronika Burak, Iga Miron, Gabriela Hapoń, Piotr Hapoń, Bartosz Stupak.

Zawodnicy zawdzięczają sukcesy głównie dzięki swojej systematycznej pracy, ale bardzo duża w tym też zasługa: Instruktora FIDE Tomasza Kozłowskiego (koordynator), Karola Milewskiego, Pawła Szymaniuka, Karola Busińskiego, oraz Kacpra Widelskiego i Urszuli Uleckiej, którzy pracowali z zawodnikami w pierwszym semestrze. Należy również pamiętać o rodzicach zawodników, ich wsparciu, zaangażowaniu oraz wytrwałości.

Do rozegrania (w większości przypadków) było 9 rund w tempie 30 minut + 30 sekund za ruch na zawodnika. Najwytrwalsi przy szachownicy spędzili nawet około 18 godzin.

Organizatorami zawodów byli: Podlaska Federacja Sportu w Białymstoku, Podlaski Związek Szachowy w Białymstoku. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego – Leszek Zega.

Tydzień wcześniej w dwudniowych zmaganiach w I Memoriale im. Józefa Marcinkiewicza w Janowie (26-27.05.2018 r.) nasz klub reprezentowali Jerzy Obuchowicz, Robert Górka, Artur Hołownia, Piotrek, Gabrysia i Patrycja Hapoń, Bartek i Ola Stupak.
Najlepiej zagrał Jerzy Obuchowicz – II miejsce w swojej kategorii i VI w kategorii Open. Gabrysia, Piotrek i Ola wywalczyli III kategorię. Blisko II kategorii był wiceprezes klubu Robert Górka, który po pierwszym dniu miał komplet 4 punktów, a drugiego dnia musiał zrezygnować z udziału. Wszyscy zdobyli cenne doświadczenie. Gratulujemy!

Wojciech Zajkowski

Skip to content