Medale i cenne doświadczenia

W sobotę, 2 czerwca 2018 r. w hali sportowej w Bezledach odbył się drugi w tym roku, turniej Profesjonalnej Ligi Taekwondo.

Drużyna

W zawodach startowało 200 zawodników z 5 klubów: gospodarze turnieju, czyli Bartoszycka Szkoła Taekwondo, AN-DO Pruszcz Gdański, Lotos Jabłonna/Legionowo, Stoczek Białystok oraz Combat Sports Academy czyli zawodnicy z sekcji z Lipska, Dąbrowy Białostockiej i Sokółki.

Combat Sports Academy reprezentowało 40 zawodników. Razem zdobyli 8 złotych, 5 srebrnych oraz 24 brązowe medale. W punktacji drużynowej z 173 punktami nasi zawodnicy uplasowali się na drugim miejscu. W klasyfikacji generalnej, także nadal są na drugim miejscu.

Na podium w układach stanęło 21 naszych reprezentantów: 3 złote medale zdobyli Malwina Borodziuk, Bartosz Kasjan, Amelia Parfieńczyk ; 3 srebrne Julia Kułak, Szymon Majewski, Julia Sićko ; 15 brązowych Kamil Borodziuk, Antonina Bułkowska, Jakub Cieszkowski, Bartosz Hajkowski, Kinga Kasjan, Oskar Krzywicki, Maja Krzywosz, Natalia Kułak, Kinga Margielewicz, Pola Protasiewicz, Kinga Stefanowska, Kacper Szczypiński, Antoni Trochimowicz, Aleksandra Uściłowicz, Zuzanna Wróbel.

Mało mniej, bo 16 medali zgarnęli nasi zawodnicy w walkach:  5 złotych Ewa Bałdowska, Paweł Majewski, Amelia Parfieńczyk, Pola Protasiewicz, Julia Sićko ; 2 srebrne Bartosz Hajkowski, Julia Rychtarczyk i 9 brązowych Malwina Borodziuk, Antonina Bułkowska, Bartosz Chilmonik, Oskar Krzywicki, Maja Krzywosz, Zuzanna Łapicz, Kinga Margielewicz, Weronika Michal, Kinga Stefanowicz.

Cieszy, że adepci z niedawno założonej sokólskiej sekcji również próbują swoich sił w turniejach, przywożą medale i zdobywają cenne doświadczenie. Tym razem trójka z nich przywiozła 4 brązowe medale. Pozostali zawodnicy uzyskali kolejne doświadczenia, a czasami pierwsze szlify dzięki aktywnemu włączeniu się w rywalizację na zawodach z czego jesteśmy bardzo dumni.

Wyjazd i start w turnieju PLT 14 w Bartoszycach/Bezledach był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.