Dzień Ziemi i maraton czytelniczy w Geniuszach

22 kwietnia 2018 r. odchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu sprzątamy nasza planetę i dbamy o to, żeby była zadbana i nie wyglądała jak wysypisko.  

Dzień Ziemi w SP Geniusze

Szkoła Podstawowa w Geniuszach celebrowała ten dzień w wyjątkowy sposób. 17 kwietnia 2018 uczennice z klasy VI wygłosiły krótką prezentację na temat ekologii, następnie uczniowie klasy VI-VII wykonali układ taneczny do piosenki Majki Jeżowskiej „Moja Planeta”. Całe spotkanie zakończyło się konkursem na najciekawszy strój ekologiczny oraz wspólnym śpiewem piosenek o ziemi. Była to doskonała okazja na refleksje dotyczące przyrody, każdy mógł docenić jej walory i zrozumieć jaka jest dla nas ważna.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji w Szkole Podstawowej w Geniuszach odbył się maraton czytelniczy, do którego przystąpili uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Maraton rozpoczął się od wspólnego, porannego czytania różnych tekstów kultury, odnoszących się nie tylko do „książek”, ale również do 100–lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie czytali, także na przerwach oraz kilka minut na każdej lekcji. Zaletą takiego wspólnego czytania było zbudowanie pomostu między pokoleniami czytelników i spotkanie się z literaturą, z której czerpiemy przez całe życie.

Nauczyciele SP w Geniuszach

Skip to content