Koło Rękodzielnicze zaprasza na warsztaty

Koło Rękodzielnicze serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone tematowi motanek – słowiańskich lalek dobrych życzeń.

Plakat - zaproszenie

Warsztaty poprowadzi Ewa Wrażeń, która na co dzień pracuje jako projektant tkanin. Od niedawna mieszka w Chacie Wrażeń, na granicy z Puszczą Knyszyńską, gdzie w wolnych chwilach zajmuje się różnymi kreatywnymi zajęciami – od produkcji serów, chlebów, octów, po przetwory, ziołowe herbaty i rękodzieło. Na warsztatach dowiemy się o starej słowiańskiej tradycji motania i poznamy zadania, do których zostały stworzone motanki- zwane też zadanicami, gospochami, ziarnuszkami.
Nie bez powodu spotkamy się w Dzień Kobiet – niech te warsztaty będą prezentem dla nas samych ;) Na miejscu dostępne będą wszystkie materiały potrzebne do wykonania motanek, jednak zachęcamy, by przynieść coś własnego – tkaninę, tasiemkę, włóczkę czy małą ozdobę, bo lalkę warto wzbogacić czymś “swoim”. Dla “wzmocnienia” intencji prosimy o przyniesienie chust na głowę, w których będziemy motać.

Zajęcia odbędą się 8 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona (12 osób), w związku z tym prosimy o przemyślane zgłoszenia, by nie zajmować miejsca innym chętnym. Koszt – 25 zł (na materiały). Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 508579339.

Aleksandra Pluta


Zobacz również

Skip to content