Narciarki stanęły na podium

22 lutego 2018 roku na trasach narciarskich Lasu Pietrasze w Białymstoku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Miasta Białegostoku w ramach drugiej edycji Podlaskiej Ligi Narciarskiej.

Narciarki na podium

Na dobrze przygotowanych trasach ponad 120 narciarzy z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało stylem klasycznym na dwóch dystansach – 1,25 km i 2,5 km. Zmagania odbywały się w kategorii klas II i I, klas III oraz klas V i IV, VI i VII a także klas II i III gimnazjum. Choć klasyk nie jest najmocniejszą stroną sokólskich narciarek to dziewczęta ze Starej Kamionki i Malawicz wystartowały w sile 22 zawodniczek. Niestety, z powodu grypy, nie wystartowała nasza Mistrzyni Województwa Podlaskiego Szkół Podstawowych Ela Łowczecka. Pozostałe narciarki dzielnie stawiały czoła swoim rywalkom ze Szkoły Sportowej z Supraśla i Białegostoku. Po blisko trzygodzinnych zmaganiach w biegu na 2,5 km techniką klasyczną klas VII i VI srebro wywalczyła Julia Zajczyk z Malawicz a o brązowy medal powalczyła Zuzia Czabatorowicz (również z Malawicz). Tuż poza podium stanęła jej szkolna koleżanka Magda Ignatowicz zajmując czwartą lokatę. Bardzo dobrze pobiegła także reprezentantka SP w Starej Kamionce Weronika Czeremcha, która na metę przybiegła jako piąta. W tej samej kategorii wiekowej Ewa Rećko, Anna Szomko i Natalia Paszko sklasyfikowane zostały na dalszych miejscach.

W biegu gimnazjalnym na dystansie 2,5 km najlepiej z naszych narciarek wypadła Kamila Rećko, która była szósta. Nieco dalej sklasyfikowano Monikę Szomko i Natalię Fiedorec. Wszystkie dziewczyny reprezentowały swoją macierzystą szkołę – PG nr 3 w Sokółce. Wiele emocji dostarczył bieg młodszych narciarek na dystansie 1,25 km. Po wyczerpującej rywalizacji o najwyższy stopień podium Kasia Rećko, ucz. kl. V ze Starej Kamionki, uległa nieco lepszej zawodniczce z Białegostoku i zdobyła srebro. Dzielnie walczyły o jak najlepsze lokaty inne narciarki: Ula Kucharewicz, Ula Szomko, Angela Płońska, Dominila Nowak, Klaudia Birkos, Justyna Szyszko i Kinga Nowosada. W kategorii klas III pewnie triumfowała Marysia Borys z Malawicz pokonując zdecydowanie wszystkie swoje rywalki z Białegostoku. Zuch narciarka! Bardzo dobrze pobiegły również nasze najmłodsze narciarki. W klasach II i I Oliwia Borys z Malawicz powalczyła dzielnie o drugie miejsce na podium, czwarte miejsce przypadło Patrycji Chomczyk, a siódme Wiktorii Jakimik (obie dziewczynki ze Starej Kamionki).

27 lutego 2018 r. odbędzie się kolejna, trzecia edycja Podlaskiej Ligii Narciarskiej. Będzie to ostatni sprawdzian dla naszych najlepszych narciarek, które już na początku marca będą walczyć z najlepszymi o medale Mistrzostw Polski podczas Finału Krajowego Igrzysk i Gimnazjady w Białce Tatrzańskiej .

Piotr Zaręba


Zobacz również