Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia Burmistrza Sokółki

W dniu 19 lutego 2018 r. Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska wręczyła stypendia naukowe 159 uczniom szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sokółka. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Stypendia Burmistrza SokółkiGratulując wyników Pani Burmistrz powiedziała: ,,Jestem z was dumna i każdemu z osobna dziękuję za pracę i trud, ale podziękujmy również Waszym nauczycielom i rodzicom. Co roku przybywa w mieście stypendystów, których należy na pewno promować i pokazywać ich osiągnięcia. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, sięga po laury w konkursach i olimpiadach, należy to docenić i nagrodzić’’.

Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas gimnazjalnych SP nr 1, na którą składało się przedstawienie wyreżyserowane przez Panią Bożenę Rudź. Swoim czarem zebranych urzekły występy mażoretek, które przedstawiły układy taneczne przygotowane przez Panią Katarzynę Reszuta i Panią Magdalenę Breńko. Sala wypełniona była rodzicami, którzy gromko oklaskiwali swoje pociechy.

Wychowankowie sokólskich szkół otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 150 do 250 zł. Wśród wyróżnionych było najwięcej uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce – 30 uczniów klas gimnazjalnych oraz 36 uczniów szkoły podstawowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce nagrodzono 12 uczniów gimnazjum i 24 uczniów szkoły podstawowej. W Szkole Podstawowej nr 3 uhonorowano 6 uczniów klas gimnazjalnych i 24 uczniów szkoły podstawowej. Zostali nagrodzeni również uczniowie ze SP w Boguszach – 6 uczniów, SP w Geniuszach – 2 uczniów, SP w Malawiczach Dolnych – 3 uczniów, SP w Starej Kamionce – 8 uczniów, SP w Starej Rozedrance – 7 uczniów.

Referat Oświaty, fot. D. Żukiewicz


Zobacz również

Skip to content