Święto Niepodległości w Starej Kamionce

9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod honorowym patronatem Burmistrz Sokółki – Pani Ewy Kulikowskiej.

Uczniowie SP w Starej kamionce

Z uwagi na zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny jest „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym, w szkole zostało podjętych szereg działań, by zwrócić uwagę uczniów na ważne idee i problemy związane z edukacją historyczną. Tegoroczne Święto Niepodległości stało się okazją m.in. do podsumowania konkursów  wiedzy z historii Polski oraz konkursów plastycznych o tematyce patriotycznej.

Rocznicową akademię przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pań Katarzyny Rabiczko i Anny Matuk. Następnie zostały rozstrzygnięte konkursy historyczne przeprowadzone przez p. Annę Możejko i p. Annę Rećko. Dzieci z klas I-III w oryginalnych technikach plastycznych przedstawiły „Symbole Narodowe Mojej Ojczyzny”. W ramach konkursu pod hasłem „Herb Mojej Małej Ojczyzny”, uczniowie klas starszych zaobserwowali ważne elementy swojego najbliższego środowiska i w sposób twórczy  przedstawili za pomocą własnych symboli herb rodziny, wsi, szkoły itp. Laureaci konkursów w nagrodę otrzymali między innymi flagi ufundowane przez Panią Burmistrz, które posłużą do dekoracji domów w czasie świąt narodowych.

Katarzyna Rabiczko

Skip to content