Medale Omegi w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki

W sobotę, 28 października 2017 r. zawodnicy sokólskiej Omegi rywalizowali w stojącej na wysokim poziomie pływackiej imprezie. 350 zawodników z 32 klubów pływackich z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz klubów z Litwy zmagało się w VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu.

Na podium

Impreza ta cieszy się duża renomą, świadczy o tym  fakt, że wzięło w niej udział wielu medalistów Mistrzostw Polski Juniorów. UKS Omega Sokółka reprezentowana była przez czwórkę pływaków: Agnieszkę Ancypo, Julię Sołoniewicz, Zuzannę Rogowicz oraz Eryka Michałowskiego. Pływacy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicz i Rafała Czarneckiego przywieźli z zawodów trzy medale: złoto oraz dwa brązy.

W roczniku 2004 znakomite starty zanotowała Zuzanna Rogowicz. Zuzia zdobyła dwa medale: złoto na 200m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 100m stylem grzbietowym. Była też czwarta na dystansie 100m stylem dowolnym. We wszystkich startach ustanowiła rekordy życiowe. W końcowej klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w swoim roczniku (suma punktów Fina za 2 starty, zajęła III miejsce).

W roczniku 2003 bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo. Zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100m stylem dowolnym, była też czwarta na 200m stylem dowolnym oraz siódma na 100m stylem grzbietowym (z nowym rekordem życiowym). Bez medalu, jednakże ze znakomitymi wynikami wrócił z imprezy Eryk Michałowski. Ustanowił nowe rekordy klubu we wszystkich swoich startach: 100m stylem dowolnym (8. miejsce), 200m stylem dowolnym (11. miejsce) i 100m stylem grzbietowym (7. miejsce). Julia Sołoniewicz włączyła się również w rywalizację i wróciła do domu z nową „życiówką” na 100m stylem klasycznym (7. miejsce).

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content