Dzieci dbają o drzewa

Dzieci sadzą drzewa

Ruszył projekt „Dbamy o drzewa miejskie – inicjatywy społeczne” w którym biorą udział dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” oraz ich rodziny.

Głównym celem projektu jest uświadomienie roli drzew, krzewów i terenów zieleni w przestrzeni miejskiej, oraz nauczenie ochrony zieleni i właściwej pielęgnacji posadzonych drzew i krzewów. Dodatkowym celem jest zadrzewienie i zazielenienie najbliższego otoczenia dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych oraz schroniska zwierząt w Sokółce.

W planowanych działaniach, uczestnicy nawiążą do projektu realizowanego w latach 2012-2013 pt. „Kocham Sokółkę – dbam o jej estetykę” realizowanego ze wsparciem środków V4. Posadzono wówczas na terenie Sokółki, przy szkołach, blokach i przedszkolach, 360 drzew i krzewów za kwotę 2838 zł.

Obecnie uczestnicy projektu chcą  przyjrzeć się wcześniej posadzonym drzewom, zrobić zdjęcia, przeprowadzić pielęgnację, usunąć złamane konary i zabezpieczyć drzewa na zimę.

Aby dzieci i rodzice nauczyli się właściwej pielęgnacji – przeprowadzono już warsztaty z udziałem eksperta zieleni. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaka jest rola drzew i krzewów w środowisku miejskim, poznali też sposoby ochrony drzewostanów, oraz informację o chronionych zasobach Puszczy Białowieskiej i Puszczy Knyszyńskiej. Z pomocą dzieci i wolontariuszy posadzono już drzewa przy schronisku dla zwierząt w Sokółce.

Projekt realizowany jest ze środków Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych.

 

SFL

Skip to content