Zwycięstwa sokólskich bilardzistów

W dniach 28.06 – 02.07 2017 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym oraz w kieleckiej Hali Legionów rozgrywał się Międzynarodowy Festiwal Bilardowy – prestiżowe turnieje międzynarodowe.

Konrad na najwyższym stopniu podium

Najważniejszym turniejem perfekcyjnie zorganizowanej imprezy był „Dynamic Billard Best of The East – Polish Open”, czyli kolejna odsłona Pucharu Europy Wschodniej.

Na starcie zawodów stanęło blisko 110 najlepszych bilardzistów z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Litwy i Ukrainy. LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka reprezentowali: Konrad Piekarski, Sebastian Batkowski i Dominik Zając.

Konrad Piekarski od początku w pięknym stylu pokonywał kolejnych przeciwników, a należy zaznaczyć, że były to wielkie nazwiska polskiego bilardu, takie jak Skowerski,  Fortuński czy Kapłan. Ten ostatni stoczył z Konradem decydujący bój o zwycięstwo. Na 3 stopniu podium stanęli Mieszko Fortuński z  ERG Folie Bieruń oraz Jakub Koniar ze Słowacji. Batkowski i Zając uplasowali się na miejscach 17 i 33. Punkty zdobyte w „Dynamic Billard Best of The East – Polish Open”, wliczają się również do rankingu Polski i pozwoliły Konradowi awansować na 3 miejsce rankingu sezonu 2017!

Tydzień wcześniej po raz pierwszy w historii pod Poznaniem w Rokietnicy rozegrano turniej „Quay Rokietnica Open” którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był najsłynniejszy polski bilardzista Radek Babica. Turniej ten, jak obiecują organizatorzy, na stałe wpisze się w kalendarz bilardowych imprez w Polsce. Jego pierwsza odsłona oceniona została przez uczestników najlepszym polskim turniejem ostatnich lat. Również i na „Quay Rokietnica Open” najważniejszym akcentem był akcent sokólski, ponieważ zwycięzcą został zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka – Sebastian Batkowski. Obok Sebastiana na podium stanęli 2 – Mateusz Śniegocki – Konsalnet Warszawa, 3 – Radosław Babica – Rokietnica oraz Mieszko Fortuński z ERG Folie Bieruń.

Zwycięstwa sokólskich bilardzistów w dwóch najbardziej prestiżowych turniejach w kraju, to ogromna satysfakcja a także bardzo duża dawka motywacji do dalszej sportowej i menadżerskiej  pracy tak dla zawodników jak też trenerów. Telewizyjne retransmisje z obu turniejów możemy obejrzeć na TVSPORTS .PL oraz na kanałach Sportklub i Sokolka.tv.

Lech Piekarski

Skip to content